Info:

 

Dobrý den,


pokud jste zavítal /a/ na tuto adresu, dovolím si nabídnout pár řádek k přečtení. Moje autoškola začala provoz v roce 1998, můžete získat řidičský průkaz skupiny B, případně B+A. Co vás čeká? Nezbytné je vyplnit příslušné formuláře a absolvovat u lékaře prohlídku zdravotní způsobilosti.

Termín zahájení kurzu je po předchozí domluvě. Raději dělám kurzy s menším počtem uchazečů, kurz netrvá tak dlouho /kolem dvou měsíců/ a je pak i čas na případný individuelní přístup. Co se výuky týče, probíhá dle osnov v Domě dětí u Aleje /na fotkách můžete nakouknout za dveře/. Výuku pravidel provozu na pozemních komunikacích provádíme na vlastních filmech na DVD natočených v Havlíčkově Brodě. Myslím, že je lepší vidět dopravní situace z křesla učebny ve svém městě než anonymním a „čtenářský kroužek“ z učebnice také není to pravé. Jízda skupiny B se provádí většinou vozem TOYOTA Yaris. Autíčko velmi spolehlivé a snadno ovladatelné, vybavené klimatizací.


Pro hodně uchazečů je rozhodující cena kurzu. Často se mi stává, že první tisíc dotaz je „kolik“ a jak dlouho. Na to není snadná odpověď. Jednak se cena kolem 8tisíc odvíjí od ceny PH /snad každý týden jiná/ a délka kurzu závisí hlavně na schopnosti uchazeče připravit se ke zkoušce. A s tím samozřejmě souvisí replik breitling cena. Je třeba si uvědomit, že řidičák se nekupuje jako spotřební zboží. Pokud někde někdo ušetří 100korun a nezíská oprávnění na první pokus, autoškola se rázem citelně prodražuje.

 

Věřte mi, že se fakt snažím, aby se všem dařilo na první zkoušce /nechce se mi napsat na prvním pokusu/ a celkem se to daří.

Na hodně šťastných kilometrů dopředu a metrů dozadu s Vámi se bude těšit spolujezdec Milan Chalupa.

 

 

Tak už jim to zase začalo, školáčkům. Na cestě do školy budeme zase potkávat „ostřílené druháky“, „třeťáky suverény“ ale hlavně prvňáčky, z nich mnozí do školy ani pořádně ještě netrefí. Málo kterému se poštěstí nejít do školy přes nějakou silnici. Není to tak dávno, co havlíčkobrodští dostali od města dárek replik rolex v podobě takřka přes noc zrušených přechodů. Některé se tvářily pořád jako přechody a řidiči na nich dávali přednost chodcům i nadále, což s bezpečností nemělo společného vůbec nic. Ale co naplat, prý nějak nevyhovovaly normám, a hlavně, aby se nedej bože na nich někomu něco nestalo, to by mohl příslušný zodpovědný činitel nést následky, nikoliv zdravotní. Chodče, dostaň se na druhou stranu jak chceš, hlavně na svoji zodpovědnost . Nebo seď doma a počkej, až ten tvůj přechod předěláme. Školáček jak známo do školy musí, zpět také. Jistě chvályhodné střežení přechodů policií nestačí. A tak prvňáčci nafasovali mezi dárky od zástupců města reflexní vestičky. Vhodnější by hodinek repliky ale byly křídla, více by našim andílkům slušela, na cestu do školy by se více těšili, ale hlavně, na místech zrušených přechodů proměněných na místa obvyklá pro přecházení, by byli v bezpečí. Třeba příští rok křídla budou skladem. My za okny automobilů zatím budeme dávat bacha už ze zákona, bacha už proto, že každý se jednou proměníme v chodce. Tak šťastnou cestu z chodníku na chodník!

Šťastné jetí přeje Chalupa